0 0.00 грн.
Статті

Як підібрати опорне колесо для причепа?

10 серпня 2017 р.

Хочете зробити експлуатацію причепа більш зручною, практичною і функціональною? Тоді вам не обійтися без опорного колеса, яке у випадку правильного вибору успішно впорається з вирішенням багатьох завдань!

Як обрати опорне колесо для причепа

Вибір опорних коліс пов'язаний з багатьма нюансами: віддати перевагу механічному типу чи автоматиці, як підібрати оптимальну вантажопідйомність, чи є різниця в експлуатації коліс зі сталевим та пластиковим диском, який вибрати хомут? Також непогано б зорієнтуватися в відомих брендах, представлених на ринку опорних пристроїв. Саме тому ми підготували для вас рекомендації, які обов'язково допоможуть розібратися в даному питанні.

Навіщо використовувати опорне колесо для причепа?

Завдання опорного колеса - забезпечити збалансоване робоче положення і легке переміщення причепа без застосування для цього самого автомобіля. Такі елементи встановлюють на дишло, що дозволяє рівномірно розподілити вагу і поліпшити маневреність причіпної техніки. Опорні підкатні колеса використовують для різних типів причепів - як стандартних, так і спеціальних, наприклад, призначених для транспортування човнів або квадроциклів.

Підкатне колесо встановлюється на дишлі причепа, прикріплюючись хомутом або за допомогою зварювання. Хомути можуть бути поворотними, що забезпечує комфортне положення колеса під час переміщення причепа.

Що ви отримаєте від установки опорного колеса?

Опорне колесо  Зручність переміщення - якщо на причепі стоїть опорне колесо, загнати причіп в гараж або перемістити його з одного місця в інше буде не важко, зробити це можна однією рукою без особливих зусиль.
Але зверніть увагу - на не твердому покритті функціональність опорного колеса знижується.
 Опорне колесо полегшує установку зчіпного пристрою причепа на фаркоп автомобіля.
 Легке підняття - перед установкою на фаркоп причіп потрібно підняти і за допомогою опорного колеса це набагато легше зробити.
 Безпечна експлуатація - в тому випадку, якщо опорне колесо встановлене на причепі, саме воно, а не дишло причепа буде найнижчою опорною точкою в пристрої. У разі екстреного відчеплення причепа від автомобіля дишло впаде не на на замковий пристрій, а на опорне колесо. Саме тому важливо встановлювати опорний пристрій з лівого боку по ходу руху, щоб він був направлений в сторону узбіччя і в разі раптового відчеплення причіп пішов до узбіччя, а не на зустрічну смугу.

Опорні колеса для причепів: ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ >>>


Як вибрати опорне колесо для причепа?

Автоматичне опорне колесоТип - виділяють механічні та автоматичні варіанти опорних коліс. Механічне опорне колесо являє собою дві трубки - зовнішню (корпус) і внутрішню (шток), на якій встановлене колесо. При обертанні рукоятки за допомогою гвинтової передачі шток висувається з корпусу або, навпаки, засувається в корпус, піднімаючи або опускаючи таким чином дишло причепа. За принципом дії опорне колесо також можна назвати телескопічним.

Автоматичне колесо також є телескопічним, але на відміну від механічного, у його конструкції також передбачено рух кронштейна, на якому встановлено колесо. У разі розсування пристрою висувається шток і віджимається кронштейн з колесом. У випадку складання - ховається шток, а колесо піджимається.

Вантажопідйомність - опорні колеса розраховані на різне навантаження - від 150 до 500 кг - для легкових причепів цього цілком вистачає. На стандартне навантаження причепа - до 750 кг - досить буде опорного колеса з вертикальним навантаженням до 150 кг. При повній масі причепа від 1 тонни до 2,5 тонн, як правило, встановлюється опорна підкатне колесо з розрахунковим навантаженням 300 кг, а на причепи повною масою від 2,5 до 4 т - 500 кг. А ось для вантажних і сільськогосподарських причепів діапазон становить 800-1500 кг, що дозволяє без проблем витримати короткочасні навантаження.

Наявність опорного підшипника в рукоятці значно спрощує і використання колеса і збільшує термін застосування.

• Виділяють підкатні колеса з пневмошинах і з цільної гумою. Пневмошинах забезпечує більш плавний хід причепа на опорному колесі, але вона вимагає більше уваги і догляду.

Сталевий чи пластиковий диск - суттєвої різниці в експлуатації немає, адже той та інший диск розрахований на однакове навантаження. Але для когось цей фактор можливо має значення.

Серед кращих пропозицій, представлених на ринку опорних пристроїв, варто виділити лінійку опорних коліс AL-KO з високим захистом від корозії завдяки гальванічному цинкуванню. Колеса мають домкратний механізм, який забезпечує легкість підняття техніки. Заслуговують уваги й опорні колеса Winterhoff з пластиковим або сталевим диском, регулюванням висоти і гальванічним цинкуванням, а також продукція польської компанії SPP. Навряд чи можна радити, якому саме бренду варто віддати перевагу, адже всі вони знаходяться на високому рівні. Тому краще звертайте увагу на характеристики пристроїв.

Вибрати опорні колеса для вашого причепа ви можете в інтернет-магазині PRAGMATEC. У нас представлений великий вибір опорних коліс, стійок, гвинтових опор і приладдя до них від таких відомих виробників як AL-KO і WINTERHOFF (Німеччина), KNOTT-Autoflex (Угорщина), SPP (Польща). А якщо вам знадобиться допомога, зробити правильний вибір вам допоможуть наші менеджери.