0 0.00 грн.
Статті

Кущоріз: правила вибору садового перукаря

14 серпня 2017 р.

Як обрати садовий кущорізКрасиві чагарники і клумби - справжня прикраса і невід'ємний елемент садової ділянки. Але для того, щоб рослини радували своїм зовнішнім виглядом, необхідно весь час стежити за їх «зачіскою», здійснюючи регулярну стрижку. І допоможуть у цьому сучасні садові перукарі - кущорізи, які нададуть чагарникам потрібної форми і позбавлять від зайвих гілок без особливих зусиль.

У початківця садівника можливо виникне питання - навіщо обов'язково купувати садовий кущоріз? Чому не можна обійтися механічними ножицями? Коштують вони менше, палива та електроенергії не потребують. Все це так, але ось за допомогою ножиць можна забезпечити догляд невеликому саду, в якому є кілька кущів. А ось власникам великим ділянок ніяк не уникнути придбання кущорізу. Цей надійний інструмент допоможе впоратися з великим обсягом робіт і з будь-якими видами рослин.

Форми садових чагарниківКущоріз для саду дозволить здійснювати роботи в 10 разів швидше в порівнянні зі звичайними механічними ножицями! Це інструмент для тих, хто цінує свої сили і час.

Ще одна перевага в застосуванні кущорізу - це те, що на відміну від ножиць він не розщеплює кінчики гілок, тому заживають вони набагато швидше.

За допомогою кущорізу можна створювати дуже цікаві оригінальні форми кущів. Професіонали своєї справи часом створюють справжні шедеври мистецтва - красиві фігури тварин, людей і навіть цілі композиції. Споглядання їх в своєму саду приносить велику естетичну насолоду.

Садові кущорізи: ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ >>>

Як вибрати кущоріз?

Тип кущорізу - інструменти першого типу за своїм виглядом нагадують триммер або мотокосу. Головними елементами конструкції є двигун, ріжуча голівка і штанги, які передають крутний момент. Ріжуча головка в основному представляє собою циркулярну пилку. Кущорізи другого типу - це бензоножиці (мотоножиці), основою конструкції яких є двигун, який сполучається з пильною гарнітурою. Пильна гарнітура - це ножі, які рухаються в обидва боки в одній площині. Також виділяють акумуляторні ножиці, які забезпечують мобільність при проведенні робіт на великих площах. Всі типи садових ножиць відмінно підходять для надання форми, обробки і вирівнювання чагарників, живоплотів.

Тип живлення - бензинові кущорізи найпотужніші, з їх допомогою можна легко різати навіть гілки товщиною 3-4 см, зріз при цьому буде дуже акуратним. Бензинові агрегати відрізняються високою мобільністю, оскільки не залежать від наявності джерела електроенергії. Але вибравши такий кущоріз, доведеться звикати до шуму в роботі і змиритися з забрудненням повітря. Хоча в сучасних моделях кусторезов від таких відомих виробників як HECHT і STIGA ці показники значно зменшені, що робить експлуатацію більш комфортною.
Садові кущорізиЕлектричні кущорізи працюють тихо, дешевші, ніж бензинові, але мають невелику потужність і обмежений радіус роботи, оскільки їм постійно потрібен доступ до електромережі. Оптимальні варіанти є в лінійках AL-KO, HECHT, RYOBI і SADKO.
Також існують акумуляторні кущорізи - зручні, мобільні і легкі інструменти. Звичайно ж, час їх роботи без підзарядки обмежена - близько години, з товстими гілками вони навряд чи впораються, але для невеликого саду - це хороший вибір. Серед кращих агрегатів, представлених на ринку - кущорізи AL-KO і BOSH.

Потужність - від цього показника залежить час роботи і якість зрізу. Якщо ділянка не відрізняється великими розмірами, а чагарники мають тонкі гілки, можете купити кущоріз потужністю до 500 Вт. А власникам великих ділянок краще придбати інструмент потужністю від 800 Вт.

Довжина леза (шини) - чим довше ніж, тим більшу площу куща ви можете захопити і тим менше часу піде на стрижку. Також довге лезо дозволить легше дотягнутися до верхівок кущів. Але вибирати кущорізи з довжиною шини більше 40 см не варто, оскільки вони більш важкі і сильно вібрують.
Леза можуть бути односторонні і двосторонні. Останні дозволяють створювати незвичайні форми чагарників, але в поводженні з ними потрібні спеціальні навички.

Ширина зубів - близько посаджені зуби забезпечують ідеальну стрижку, а широко посаджені краще справляються з товстими гілками, хоча сам зріз при цьому виходить досить грубим.

Наявність плечових ременів - набагато збільшує комфорт при експлуатації кустореза. Інструмент, особливо якщо він потужний, може мати велику вагу і без плечових ременів вам буде важко і незручно його використовувати. А адже облагороджувати чагарники часом доводиться кілька годин. Подбайте про свій комфорт!

Обираючи кущоріз, зверніть також увагу на такі показники:

1. Зручна ручка - від цього залежить тривалість і якість вашої роботи.
2. Захист від випадкового пуску - важлива складова забезпечення безпечної експлуатації інструменту.
3. Швидкість зупинки інструменту - швидка, практично миттєва зупинка також сприяє безпечному використанню.
4. Наявність антивібраційної системи (в бензинових кущорізах) - здоров'я ваших рук багато в чому залежить від цієї функції.
5. Якщо на ділянці є дуже високі чагарники, краще купити кущоріз з телескопічною штангою.

Тепер ви знаєте, як вибрати кущоріз і можете сміливо приступати до його покупки. У нашому інтернет-магазині представлений великий вибір бензинових, електричних та акумуляторних кусторезов від таких виробників як AL-KO, Bosch, HECHT, RYOBI, SADKO, STIGA. Отримати консультацію щодо вибору інструменту ви можете у менеджерів за контактними телефонами +380673320877, +380503888712