0 0.00 грн.


Генератори

Новини/Акції
Безкоштовна доставка причепів по Україні
15 січня 2019 р.

УВАГА! Доставка причепів виробництва PRAGMATEC по всій Україні тепер безкоштовна.

Безкоштовна доставка торсіонних осей по Україні!
8 листопада 2018 р.

Чудова новина - тепер купити торсіонні осі з гальмом і без гальма від виробників AL-KO і Knott-Autoflex можна з безкоштовною доставкою по Україні.

Цікаві новинки садової техніки від SOLO by AL-KO!
21 серпня 2018 р.

В асортименті інтернет-магазину з'явилися новинки садової техніки від SOLO by AL-KO: ланцюгові пили, газонокосарки, аератори, садові трактори і багато всього іншого!

Обзори/статті
Сміливо по бездоріжжю: обираємо лебідку для квадроцикла
21 березня 2018 р.

Ви є щасливим власником квадроцикла? Правильно підібрана лебідка дозволить вам отримати максимум задоволення від пригод і виручить у випадку виникнення неприємностей!

Кущоріз: правила вибору садового перукаря
14 серпня 2017 р.

Ідеальні чагарники в саду - це не мрія, а реальність, якщо правильно вибрати кущоріз! Про правила вибору садового перукаря читайте в статті.

Як підібрати опорне колесо для причепа?
10 серпня 2017 р.

Чому варто придбати опорне колесо для причепа, які завдання воно здатне вирішити і як правильно вибрати цей пристрій?

Партнери

autoes

Електрогенератори

купить генератор

Не слід плекати безглуздих надій на те, що наша держава в недалекому майбутньому порадує нас безперебійним електропостачанням, яке буде подаватися в наші будинки без стрибків напруги і регулярних аварійних ситуацій. Перебої з електроенергією - це витрати української електромережі, які були спочатку закладені ще в часи першої електрифікації, що трапилася в двадцяті роки минулого сторіччя. Тоді в плани комуністичного уряду СРСР не входила електрифікація деяких районних центрів, не кажучи вже про селах і глибинках, які згодом були попросту під'єднані до загальної системи без зведення спеціальних підстанцій. Саме тому і відбуваються систематичні збої скачки та інші неполадки в електромережі, від яких страждаємо ми, прості споживачі, і яким сьогодні без генератора просто не обійтися.

Як вибрати генератор ?

Розміщена нижче інформація являє собою мінімальний обсяг знань про генератори , який стане в нагоді вам при виборі моделі.

Перш ніж купити генератор, варто чітко усвідомити для себе, якими технічними характеристиками він повинен володіти. Яка його оптимальна вага, розміри, витрата палива, тривалість роботи, потужність і ціна.

На скільки фаз слід купувати генератор ?

купить электрогенератор

Щоб це з'ясувати, необхідно подумати, яких споживачів електроенергії пристрій буде обслуговувати. Якщо тільки однофазних, то і генератор можна купувати однофазний. Якщо у деяких споживачів три фази, то, відповідно, буде потрібно і трифазний агрегат, до якого, до речі, можна також підключати і однофазні прилади. Хоча деяка «універсальність» останньої моделі і заслуговує на увагу, це зовсім не означає, що саме трифазній електростанції слід віддати перевагу. Необхідно пам'ятати, що допустиме навантаження на кожну фазу для абсолютної більшості моделей не повинна перевищувати 30 %. Іншими словами з однієї розетки трифазного генератора не можна отримати більше 1 / 3 потужності пристрою. Виходить, якщо у вас генератор на 6 кВт, то звичайна 220В розетка може видати не більше 2 кВт. Крім цього, при «роздачі струму» споживачам потрібно стежити за рівномірним розподілом навантажень на кожну фазу.

У підсумку маємо наступне. Якщо у вас є хоч один трифазний споживач, то і електростанція повинна бути тільки трифазною. У разі ж однофазних споживачів, вибирайте однофазний генератор, ціна на який відчутно менше.

Розраховуємо потужність генератора

Як і для будь-якого іншого інструменту, потужність генератора має першочергове значення. Щоб визначити, яким за потужністю повинен бути пристрій, слід з'ясувати максимальну потужність кожного електроприладу в будинку, який буде від нього живитись. При цьому необхідно пам'ятати, що сумарна потужність всіх підключених електричних приладів, які живляться від генератора більше 5 хвилин, повинна бути як мінімум на 20-30% менше. Пояснюється це тим, що оптимальна робота електростанції можлива лише при навантаженні 40-80 % від номінальної.

У разі невірно підібраної потужності ви можете зіткнутися з такими проблемами:

• Помітна перевитрата палива.
• Зупинка генератора внаслідок перевантаження.
• Зменшення періоду експлуатації з причини тривалої роботи на граничному режимі.

До того ж продаж генераторів не відповідних за потужністю, проблема не тільки ваша, а й магазину, адже люди будуть повертати товар, і скаржитися, а це мало кому сподобається.

А от якщо потужність підібрана вірно, то ви не лише уникнете описаних вище проблем, але й зможете підключати додаткові електроприлади в будинку або постачати електрику не запланованим раніше споживачам.

Коефіцієнт потужності і різні одиниці вимірювання потужності

Зауважте, що потужність вимірюється як і в загальноприйнятих (Вт), так і в ВА ( Вольт - Амперах ). З цієї причини необхідно вміти приводити потужності будь-яких електроприладів до єдиної одиниці виміру. Щоб перетворити кВА в кВт потрібно наведене значення в кВА - одиницях помножити на cos φ  (коефіцієнт потужності).

Наприклад, ми маємо електростанцію на 3 кВА з cos φ = 0,8. Щоб отримати «стандартну » потужність необхідно cos φ помножити на кВА, або 0,8 * 3 = 2,4. Маємо потужність генератора в 2,4 кВт.

Тепер, припустимо, що від електростанції необхідно живити пилосос з cos φ = 0,5. Визначимо, який за потужністю пилосос можна підключити до генератора: 3 * 0,8 * 0,5 = 1,2 кВт.

А що щодо потужності обігрівача, який необхідно під'єднати до нашого джерела живлення? Тут все просто. Оскільки даний прилад не володіє реактивністю, то його cos φ= = 1, з чого випливає: 3 кВА * 0,8 * 1 = 2,4 кВт. Тобто до нашої електростанції можна підключити обігрівач рівний їй по потужності (2,4 кВт).

Резистивні, ємнісні і індуктивні прилади в будинку

купить генератор украина

Перш ніж купити електростанцію, слід дізнатися, які прилади вона живитиме: резистивні, ємнісні або індуктивні?

Резистивні прилади - пристрої споживають струм з активною потужністю або, простіше кажучи, пристрої без електродвигуна. До них відносять: кухонні плити, різні нагрівальні прилади, лампи розжарювання. Якість струму для них практично не важливо, головне щоб потужності вистачило.

Ємнісні прилади - найвимогливіші споживачі електроенергії. Працюють тільки від асинхронних генераторів. Найпоширеніші з них - лампи-спалахи та високоефективні розрядні лампи.

Індуктивні прилади - пристрої обладнанні електродвигуном. Це насоси, компресори, пилорами та ін. Вони використовують не всю потужність. До 30 % енергії витрачається даремно (тертя обмотки) і тільки 70 % витрачається на корисну роботу. Крім того, індуктивні прилади вимагають додаткової потужності на пуск  електродвигуна. Це необхідно враховувати і вибирати генератори з 20 % запасом потужності.

Пускові струми

Пусковим струмом називають струм, що виникає при пуску електродвигуна. Він характеризується невеликою тривалістю і великими потужностями, що перевищують номінальні показники іноді в рази. Значення пускового струму можна відшукати в паспорті до електроприладу.

Показники пускових струмів поширених побутових приладів в кВт:

• Комп'ютер - 1,8
• Кухонна плита - 1
• Телевізор - 1
• Обігрівач - 1,2
• Пилосос - 1,2
• Мікрохвильова піч - 2
• Бетономішалка - 3,5
• Холодильник - 3,3
• Пральна машина - 3,5
• Електропила - 2
• Занурюваний  насос - 7
• Кондиціонер - 3,5
• Болгарка - 2
• Кавоварка - 1
• Бойлер - 3,4
• Перфоратор - 3
• Лампи розжарювання - 1
• Дриль - 3
• Електрорубанок - 2
• Шліфувальна машинка - 2
• Електром - 7

Невелика хитрість.

Щоб мінімізувати негативний вплив пускових струмів на електрогенератор, прилади до нього під'єднують не безпосередньо, а через подовжувач, який в даному випадку виступає в ролі дроселя і знижує пускові струми. Він повинен бути досить значного перерізу; довжиною не меншою 15м.

Підбираємо необхідну потужність

Отже, при виборі електростанції потрібно знати:

• Які прилади планується підключати до пристрою.
• Потужність даних електроприладів.
• Коефіцієнти їх пускових струмів.

Виходячи з даних показників, визначають потужність самої силової установки.

Якщо вам важко визначити даний параметр, то нижченаведені приблизні значення допоможуть вам купити генератор оптимальної потужності.

Середня потужність деяких побутових електроприладів (кВт):

• Пилосос - 0,8
• Електрочайник - 2
• Холодильник - 0,3
• Праска - 1
• Телевізор - 0,08
• Пральна машина - 1,5
• Лампи розжарювання - 0,1
• Монітор LCD / CRT - 0,06 / 0,2

Приклад розрахунку потужності

Якщо, живучи на дачі, ви не раз стикалися з відключення електрики, і вам  набридло передчасне псування продуктів у холодильнику, довге сидіння без телевізора і непроглядна темінь вночі, то єдиним виходом зі сформованої ситуації може бути придбання резервного генератора.

Припустимо, в будинку одночасно включені пилосос, холодильник, телевізор і кілька ламп розжарювання. Їх сумарна потужність складе приблизно 1,5 - 2кВт. Але нам необхідно розрахувати ще й навантаження на генератор, яке, як ми знаємо, впритул залежить від пускових струмів. Для цього потужності даних електроприладів помножимо на їхні пускові струми: 0,8 * 1,2 +0,3 * 3,3 + 0,08 * 1 + 0,2 * 1 = 2,23 кВт. Отже, сумарна потужність пускових струмів виявилася рівною 2,23 кВт. А оскільки максимальна потужність генератора при нетривалої роботі може бути трохи більше його номіналу, то для наших потреб цілком вистачить апарату на 2кВт.

Синхронні і асинхронні електростанції

Синхронні апарати в порівнянні з асинхронними, виробляють струм більш низької якості. Хоча для аварійного електропостачання дачі, офісу, будівельного об'єкта він цілком підходить. Такі пристрої добре переносять короткочасні, пікові перевантаження, тому часто застосовуються для живлення приладів, оснащених електродвигуном (що мають великі пускові струми). Синхронні генератори в основному обладнані повітряним охолодженням, а тому погано захищені від проникнення пилу, вологи, бруду.

Асинхронні генератори видають струм відмінної якості і застосовуються для живлення лікарняного обладнання, комп'ютерів та іншої високотехнологічної техніки. Для енергоживлення пристроїв з великими пусковими струмами вони не придатні. Варто також відзначити, що завдяки відсутності повітряного охолодження, в корпус таких агрегатів пил і волога не потрапляє, завдяки чому вони мають підвищену надійність і збільшений моторесурс.

Вибір двигуна

электрогенераторы купить в украине

Електрогенератори, залежно від споживаного палива, підрозділяються на дизельні та бензинові. Перевагою дизелів є підвищена довговічність, надійність, економність. Для безперервної, тривалої роботи, живлення приладів великих потужностей (10 - 15кВт), як правило, вибирають дизельні агрегати. Вони для цих цілей підходять як не можна краще.

Бензинові аналоги розраховані на менший термін служби і володіють меншою потужністю. Основна їх перевага - невелика ціна, вага і габарити.

Експлуатаційний режим

Від того, наскільки правильно визначено режим експлуатації генератора, залежить ефективне використання його ресурсу.

Бензиновий генератор / 3000 об / хв.

Тип двигуна: бензиновий, з повітряним охолодженням.
Переваги: низька вартість, невеликий рівень шуму, вібрацій.
Моторесурс: 1000-2000 м / ч.
Режим використання: аварійне джерело енергопостачання з моторесурсом до 100 м / год на рік або постійний (до 2 місяців роботи).

Дизельний генератор / 3000 об / хв.

Тип двигуна: дизельний, з повітряним охолодженням.
Переваги: збільшений моторесурс, надійний запуск, стійкість до перепадів навантажень.
Моторесурс: 1500-3000 м / ч.
Режим використання: аварійне джерело електропостачання.

Дизельний генератор / 3000 об / хв.

Тип двигуна: дизельний, з рідинним охолодженням.
Переваги: швидкий прогрів, великий моторесурс, надійний пуск.
Моторесурс: 7000-10000 м / ч.
Режим використання: аварійне джерело живлення при використанні до 1000 м / год на рік, або постійний (до 9 місяців безперервної роботи).

Дизельний генератор / 1500 об / хв.

Тип двигуна: дизельний, з рідинним охолодженням.
Переваги: надійний пуск, надзвичайно великий моторесурс, економічність, знижений рівень шуму.
Моторесурс: 15000-20000 м / ч.
Режим використання: аварійний і постійне джерело енергопостачання здатний функціонувати 10 або 2 роки , відповідно.

Електрогенератори для дому і дачі

Які електростанції для дому найбільше кращі? Ті, які володіють достатньою потужністю. Вище ми вже з'ясували, що для середнього дачного будинку вистачить генератора на 2 кВт. Але ж постійно себе обмежувати і стежити за ввімкненими електроприладами досить утомливо. Тому краще купувати силову установку з деяким запасом потужності  4 - 5кВт для дачі буде в самий раз. При такій потужності можна користуватися практично всіма електроприладами в будинку.

Якість пристроїв

Якого виробника вибрати: дешевого китайського або  європейського ? Багатьом це питання здасться недоречним, однак , тут є про що поміркувати. Так, якщо вам потрібен генератор лише від випадку до випадку, і ви не плануєте використовувати його постійно, то китайські генератори для дачі найоптимальніший варіант. Їх моторесурсу  вистачить на 15 років такої роботи. Чи варто в цьому випадку купувати дорогий європейський аналог ? Вирішувати тільки вам.

Інша справа, якщо ви плануєте використовувати генератор досить часто або взагалі безперервно. При такому розкладі ціни на електростанції вже не матимуть вирішального значення. Тут знадобитися надійна, високоякісна річ, здатна працювати багато місяців, а то й роки , без збоїв.

Купити генератор в Україні

Вивчивши всі основні параметри електрогенераторів, визначившись з потужністю пристрою, з'ясувавши необхідний моторесурс і вибравши виробника, ви відчуєте себе набагато впевненіше і зможете більш вдало зробити покупку.

Перш ніж купити генератор, подумайте, чи все ви зрозуміли прочитавши нашу статтю, і наскільки ви тепер компетентні відносно цього питання. І якщо у вас все ж виникли сумніви, то не варто приймати необдуманих рішень, а краще всього звернутися за допомогою до наших кваліфікованим фахівцям, які і допоможуть вам вибрати модель генератора, яка підходить вам за всіма параметрами.