Фаркопи

Як часто на дорогах ми бачимо автомобілі з причепами, на яких перевозять човни, квадроцикли, холодильники та іншу побутову техніку? Такі вантажні маніпуляції були б просто неможливі без такого чудового пристрою, як фаркоп – тягово-зчіпний пристрій, який необхідний автомобілю для перевезення автопричепів.
Тому, якщо ви потребуєте пристрый, яке б дозволив вам перевести додатковий тягар на декілька сотень кілометрів, то вам неодмінно потрібен хороший фаркоп від перевіреного відомого виробника. Фаркоп – це досить серйозний пристрій, який виготовляється на спеціалізованих заводах і яке неможливо зробити самостійно.
Вибираємо фаркоп

Фаркопи існують практично для всіх автомобілів і навіть для авто з правим кермом. Не варто забувати, що автомобіль вважається транспортним засобом підвищеної небезпеки, не кажучи вже про автомобілі з причепом. Будь-яка неприємність і навіть аварія може трапитися з вами на дорозі, якщо раптом зчіпний пристрій виявиться неякісним або неправильно встановленим. Тому збираючись купити фаркоп, слід купувати тільки в спеціалізованих магазинах, що працюють з перевіреними відомими постачальниками, а ще краще звернутися за консультацією до професіоналів.
Основними критеріями, яким слід віддавати перевагу вибираючи для свого авто фаркоп – це надійність і простота в установці. Фаркоп слід вибирати індивідуально під кожну марку автомобіля. Фаркоп може бути встановлений як на вітчизняному автомобілі, так і на іномарці. Фахівці не рекомендують встановлювати фаркоп своїми силами, так як іноді для монтажу цієї деталі потрібне спеціальне технологічне свердління, яке можна здійснити тільки в спеціальних сервісах.
Правильна експлуатація і догляд за фаркопом

Перш за все необхідно оглянути, чи немає на ньому видимих механічних ушкоджень у вигляді тріщин або сильних вм'ятин. Якщо такі ушкодження є, фахівці рекомендують замінити фаркоп. Також необхідно регулярно змащувати кулю фаркопа. Для цього кращим варіантом стане молібденове мастило, якщо ж такого під рукою не виявилося, можна скористатися звичайним «Литолом».
Користуйтеся спеціальними ковпаками, що прикривають кулі, а також заглушками щоб зберегти мастило на кулі. Таким чином ви захистите фаркоп від корозії і тим самим продовжите його експлуатаційний термін. Відомо, що в Європі запроваджено єдиний стандарт кулі, розміром 50 мм і всі фаркопи у нас експлуатуються з кулями саме такого діаметру. У США ж розмір кулі трохи інший, тому використовувати американські фаркопи з європейськими автопричепами фахівці не рекомендують.
Також ні в якому разі не можна перевищувати вертикальне навантаження на кулю.Цей параметр як правило вказується на ідентифікаційній табличці виробу, а також в сертифікаті відповідності європейським стандартам якості. Фахівці також рекомендують перевіряти затягування всіх болтів і гайок фаркопа після кожних пройдених тисячі кілометрів, а в разі заміни фаркопа постарайтеся придбати кулю того ж виробника, фаркоп якого ви купували до цього.
Отже, якщо вам потрібно щось кудись перевозити і робити це доведеться дуже часто, то слід заздалегідь подумати, де придбати фаркоп, і де його краще встановити. Наш інтернет-магазин пропонує вам купити фаркоп від відомих світових виробників за найнижчими в Україні цінами. Крім того, на нашому сайті ви можете знайти гальмівні системи, тягово-зчепні пристрої, осі, амортизатори і ресори для причепа, а також інші аксесуари та запчастини для вашого автомобіля.