Як обрати мотоблок


Засоби малої механізації давно використовуються на присадибних ділянках, дачах і городах, але який мотоблок вибрати для кожного конкретного випадку знає далеко не кожен. Проведення сільськогосподарських робіт вимагає наявності у машин відповідних властивостей, які забезпечать виконання поставлених завдань найкращим чином.


Обираємо мотоблок для різних сфер застосування


Пристрій можна використовувати і за іншим призначенням. Індивідуальні забудовники часто стикаються з необхідністю несподіваного використання здавалося б звичайних садових інструментів і хтось напевно зустрічався з таким винаходом, як виброплита з мотоблока. Універсальність сільгоспобладнання даного типу робить його затребуваним в різних областях.


У порівнянні із культиватором вибір мотоблока для дачі більш вигідний, оскільки на нього можуть встановлюватися додаткові пристрої, які значно розширюють сферу застосування агрегату. Різні виробники випускають спеціальні причепи, які дозволяють перевозити вантажі. Наявні моделі можна застосовувати в тому випадку, коли для догляду за присадибною ділянкою необхідна компактна снігоприбиральна машина або пристрій для підмітання. Механізм з відповідним оснащенням може використовуватися навіть як водяна помпа.


І все ж питанням, який мотоблок купити для дому, дачі або городу задається переважна більшість саме власників земельних ділянок, що вимагають обробки. Можливість установки активного навісного обладнання дозволяють використовувати його не тільки як класичний культиватора, але також газоно- або сінокосарки. Вибрати мотоблок для дачі можна і для вирішення суто сільськогосподарських завдань:

  • Для оранки, боронування і удобрення грунту;
  • Для посівних робіт;
  • Підгортання рослин;
  • Обприскування гербіцидами;
  • Викопування картоплі, буряка чи моркви.


Відповідь на питання, який мотоблок вибрати для будинку залежить від безлічі чинників. Залежно від основного застосування він повинен володіти відповідними характеристиками та мати необхідне оснащення. Але якщо в планах власника городу, садиби або дачі рішення максимальної кількості різноманітних завдань, то варто врахувати, що ціна додаткових пристроїв може навіть перевищувати вартість самого агрегату.


Вибір мотоблока за параметрами


Для того щоб дізнатися, який краще вибрати мотоблок, слід уважно вивчити особливості його ходової частини, трансмісії, двигуна і системи управління. Основна перевага у порівнянні з культиваторами – досить досконала трансмісія, в якій є, принаймні, одна задня передача. А якщо в наявності не одна, а декілька передач переднього ходу, то це дасть можливість регулювати швидкість в залежності від поставленого завдання і особливостей додаткових насадок.


Серед основних параметрів, які впливають на вибір, є потужність силової установки. Чим більше кінських сил є в запасі  тим більше варіантів використання машини з'являється у власника. Проте, потужні мотори – це велика вага, що далеко не завжди добре. Ці агрегати мають великі габарити і споживають більше пального  їх використання на маленькому городі менш вигідне. Саме тому виробники випускають такий широкий асортимент виробів.


Вибрати мотоблок з оптимальними параметрами стане легше, якщо усвідомити, що вони умовно поділяються на три типи:



До першого класу відносяться апарати переважно з бензиновими силовими установками, потужність яких обмежується 3-6 к.с. Їх вага найчастіше не перевищує 70 кг, їх купують для обробки наділів площею від 20 до 30 соток. У них менша глибина оранки –  стандартним значенням для агрегату з мотором в 3 к.с. є глибина 20 см, а для 6 кінських сил це значення може становити до 30 см, але при цьому зменшується швидкість роботи.


Ширина захоплення знаходиться в межах від 30 до 100 см, тому вони відмінно підходять для роботи в міжряддях. Використання в якості картоплесаджалки, для обробки цілини і глибокої оранки навіть при наявності відповідного навісного обладнання пов'язане з певними труднощами. Власникові доведеться прикладати чимало зусиль для її пересування, що пов'язано з малою потужністю мотора.


Другий клас –  найпоширеніший. У нього входять пристрої з бензиновими двигунами потужністю від 6,5 до 13 к.с., і з дизельними  до 9 кінських сил. Їх вага може досягати 130 кг, що дозволяє впоратися з великим спектром завдань. З їх допомогою можна обробляти навіть «важку» грунт на глибину до 30 см. Агрегати виконують роботи, з якими майже не справляються механізми молодшого класу. Такий виріб може грати роль сівалки, плуга, картоплесаджалки, культиватора, механічного екскаватора, підгортальника, а також використовуватися для обприскування рослин, скошування трави та прибирання снігу.


Одна з найважливіших характеристик, що визначають, який купити мотоблок краще для виконання конкретної роботи  тип і потужність мотора. Дизельні силові установки, в порівнянні з бензиновими, більш надійні і невибагливі в експлуатації. Вони здатні працювати тривалий час без зупинок і при цьому споживають менше пального.



Важливим показником є наявність вала відбору потужності, який дозволяє застосовувати активне навісне обладнання. Такими характеристиками володіють важкі мотоблоки – пристрої вагою до 300 кг з дизельними моторами понад 8 к.с. У цей клас входять моделі, як з повітряним, так і з рідинним охолодженням двигуна. Параметри дизелів дають можливість успішно справлятися з земельними наділами, площа яких може досягати 3 гектар. Ці машини можуть обробляти за один прохід смугу землі шириною до 140 см і глибиною до 38 см.


Але вибір дизельного мотоблока може стати проблемою в тому випадку, якщо доведеться проводити ремонтні роботи. Їх ремонт значно складніший, ніж відновлення працездатності бензинових агрегатів. До того ж у мотоблока з двигуном на бензині менша вага, що спрощує управління. Проте, у дизеля кращі характеристики навантажень  саме тому у машини з таким двигуном за рідкісним винятком оснащуються приводом для активних навісних пристосувань.


Розрізняються мотоблоки і по числу передач. Чим їх більше  тим ефективніше можна використовувати машину. Типовими значеннями є 1 задня і 2 передні передачі, але найбільш потужні моделі можуть мати до 6 передніх і 2 задніх.


Для непідготовленого користувача буває складно правильно самостійно вибрати мотоблок. Щоб допомогти вам визначитись, пропонуємо вашій увазі статистику продажів від нашого інтернет-магазину. Ось які бренди користувалися найбільшим попитом: