Обприскувач садовий: який краще обрати?


Кожен власник індивідуального житлового будинку або дачі знає, як іноді буває важко підтримувати здоров'я рослин. На це часто йде багато часу і сил, а обробка сільськогосподарських угідь – взагалі вимагає особливої уваги. Урожай безпосередньо залежить від її якості, тому ігнорувати процес навряд чи вийде.


Захист від шкідників та інфекції є важливою складовою сільгоспробіт і тому виробництвом відповідних інструментів займається безліч компаній. І все ж, як обрати обприскувач для саду та городу з досить великого числа варіантів без надмірних фінансових витрат і якими параметрами він повинен володіти?

Основні види пристроїв


Перш, ніж вирішити який обприскувач краще купити для садової ділянки, варто докладніше ознайомитися з різновидами виробів, які можна зустріти на ринку. Такий підхід дасть можливість отримати чітке уявлення про те, на яку саме модель слід звернути особливу увагу, і що з наявних у продажу зразків можна проігнорувати. Надалі це допоможе уникнути непотрібних витрат і повністю використовувати всі наявні можливості машини.


У найпростішому випадку обприскувач забезпечений насосом, що нагнітає повітря в резервуар, в який заливається рідкий інсектицид або дезінфікуючий засіб. Під дією високого тиску рідина надходить через гнучкий з'єднувальний трубопровід у спеціальну форсунку, розпилюючи засіб на рослини. Існує три основних види виробів, що розрізняються переважно способом приведення їх у дію і типом силової установки:


Механічні, оснащені ручним насосом для закачування повітря;
Акумуляторні, в яких насос працює від акумулятора;
Обладнані двигуном внутрішнього згоряння (ДВЗ), що, як правило, працює на бензині.




Як обрати обприскувач


Кожен тип має свої переваги та недоліки і покупцеві доведеться обирати, опираючись на ряд найбільш важливих параметрів, які включають такі позиції:

продуктивність;

надійність;

мобільність;

вартість обслуговування;

ціна.


Максимальну продуктивність мають моделі з ДВЗ. Вони вимагають вмілого поводження, але є досить надійними і володіють високою мобільністю. Взявши необхідний запас пального, можна відправитися в найбільш віддалене місце і тривалий час працювати повністю автономно. Потужність мотора зазвичай обмежена 2-5 к.с. і дозволяє обробляти дерева висотою понад 10 м, викидаючи добре розпилений струмінь вгору до 15 м. Випускаються моделі, здатні працювати з порошковими добривами.


Неприємною особливістю такого виробу є вихлопні гази, підвищений рівень шуму, вібрація і солідна вага, особливо з заправленим бензобаком і резервуаром. Для полегшення переміщення деякі з них комплектуються двома невеликими колесами. Дана модель буде доступна не всім користувачам  це найдорожчий садовий обприскувач. Який краще купити апарат, якщо є бажання заощадити і немає можливості якісно обслуговувати ДВС може зорієнтувати перерахування плюсів і мінусів двох інших різновидів.


Механічні пристрої максимально прості і поділяються на ручні (так звані пульверизатори) з ємністю резервуара до 2 л, а також насосного та помпового типу, в які може заливатися до 20 л рідини.
Їх розміри різні, але будь-яку модель людина може нести в руках, на плечі або у вигляді ранця на спині. Ранцеві зразки вміщують максимальну кількість робочої речовини і найчастіше оснащуються спеціальним важелем, за допомогою якого підтримується постійний тиск в резервуарі за рахунок періодичної підкачки повітря на ходу.


Агрегат такого типу має мінімальну продуктивність, але якщо основним критерієм вибору є низька ціна, то оптимальним варіантом, безперечно, буде обприскувач ручний. Який краще апарат використовувати у випадку, якщо потрібна висока ефективність, і немає жорсткого обмеження по вартості, допоможе визначити чітке розуміння кола завдань, які передбачається виконувати за допомогою даного агрегату. Наприклад, за допомогою найдосконалішого ручного обприскувача важко обробити ділянку площею більше 30 соток. Тому перед тим як вибрати обприскувач для саду, треба знати або хоча б приблизно уявляти, яким саме це буде сад за величиною.


Велике значення мають і розміри дерев, які доведеться обприскувати. Звичайний пульверизатор не впорається з обробкою верхньої частини крони високого дерева, і навіть потужна машина з бензиновим або електричним мотором підійде не кожна. Особливо, якщо в комплекті до неї не додається довга телескопічна штанга розпилювача.


Асортимент акумуляторних пристроїв найбільш широкий. Вони майже так само надійні, як і механічні, але мають у той же час набагато більшу продуктивність. Який акумуляторний обприскувач вибрати для саду, найпростіше визначити по потужності двигуна і ємності батареї. Апарати з ємними джерелами струму майже такі ж мобільні, як і бензинові, і так само як вони мають досить пристойну продуктивність, якої частіше за все буде досить для вирішення будь-яких завдань. За умови, що заплановану роботу можна зробити за 3-6 годин  саме на стільки часу вистачить запасеної в батареї енергії.

Обприскувачі з сучасними акумуляторами теж коштують відчутно дорожче механіки, а більш старі зразки хоч і менш дорогі, але важать значно більше. Однак все частіше власники дач і сільгоспугідь обирають обприскувач акумуляторний.


Якщо доводиться вибирати між моделлю з ДВЗ і акумуляторною, то вибір на користь мотообприскувача робиться в тому випадку, коли необхідна більш продуктивна силова установка. З цієї ж причини з двох бензинових апаратів покупець частіше віддає перевагу варіанту з потужним мотором.