Переносна лебідка як універсальне рішення багатьох проблем

В даному обзорі роздивимся питання про те, що таке переносна лебідка, для чого потрібна подібна модифікація, які сильні та слабки місця вона має. 

Переносная лебедка в действии.jpg


Реалізувати прагнення до свободи пересування і потяг до природи сучасному міському жителю допомагає власний автомобіль. Причому автомобіль, всупереч розповсюдженій думці, не віддаляє, а сприяє зближенню з природою. Він робить можливими дружні сімейні вилазки далеко за місто. Мисливцям і рибалкам наявність власного автотранспорту дозволяє по-новому реалізувати своє хоббі, дозволяючи швидко дістатися у найвіддаленіші закутки рідного краю. Проте поїздки на природу крім приємних вражень і бажаного відпочинку можуть принести й неприємності. На грунтових лісових і польових дорогах може застрягнути не лише елегантний легковик, але й професійний позашляховик. В такому випадку виручити самотнього автомобіліста на порожній дорозі частенько може лише лебідка.


Однак зазвичай потужні електричні лебідки використовуються на спеціалізованих авто або на машинах, спеціально модернізованих для т.зв. оффроуду - поїздок і змагань по бездоріжжю.


Можливості встановити стаціонарну лебідку на звичайний легковик дуже обмежені. Часто це виявляється просто неможливим, через низький кліренс і конструктивні особливості легковика. Оптимальний виходом в такій ситуації - купити переносну лебідку.


Переносні лебідки бувають кількох видів:

 

  • механічні - важільні;
  • електричні, що живляться від акумулятора автомобіля;
  • акумуляторні, тобто електричні лебідки, що мають власне джерело струму - акумулятор.

Механічні важільні лебідки


Механічна важільна лебідка - відносно простий пристрій. Складається вона з барабана з трещоткою, встановленого в корпусі. На барабан намотується трос. Приводиться в дію така лебідка за допомогою важеля.


Переваги ручної важільної лебідки очевидні:


 

  • невелика вага і розміри;
  • простота будови і використання; 
  • дешевизна;
     

Механічна важільна лебідка має й недоліки.


Найбільш суттєвими з недоліків є:


 

  • обмежене тягове зусилля - максимум 3000-4000 кг; 
  • короткий трос; 
  • необхідність затрачати фізичні зусилля.
     

Висновок:

Автомобільна важільна лебідка


Ручна важільна лебідка підійде користувачам, котрі потребують компактного, дешевого пристрою для перетягування або підйому вантажів. Досить часто ручні важельні лебідки використовуються як основа підйомних механізмів на будівництві або в цеху. Також така лебідка здатна відіграти роль аварійного засобу для витягування автомобіля. Але використовувати її як автомобільну постійно може бути незручно через короткий трос та повільну намотку його на барабан малого діаметру.


Механічні важільні лебідки: перейти до розділу >>>

Переносні електричні лебідки


Цих недоліків позбавлена переносна електрична лебідка. В принципі, вона конструктивно нічим не відрізняється від стаціонарної електричної. Єдина відмінність - переносну можна використовувати без будь-якого монтування чи закріплення на автомобілі. Зачіпляється переносна лебідка за буксирувальні проушини машини. Переносні лебідки бувають акумуляторними, тобто працюють від власної акумуляторної батареї, або можуть живитися від акумулятора автомобіля за допомогою звичайнийх “крокодилів”. До моменту використання таку лебідку можна перевозити складеною в багажнику і діставати лише за необхідності.

Переносна лебідка Dragon Winch DWP 5000


Звідси, щоправда, випливає і недолік, властивий переносним лебідкам - оскільки їх доводиться переміщати вручну, вони робляться невеликим й легкими. Відповідно, потужність є дещо обмеженою. Частіше всього тягове зусилля такого пристрою не перевищує 6000 фунтів, або 2724 кг. Цього, звичайно, не вистачить для буксирування важких об’єктів, але для витягування легковика цілком достатньо. Слід додати, - завдяки компактності, мобільності й зручності користування переносну електричну лебідку можна використовувати не лише з автомобілем. Частенько їх застосовують для перетягування і підйому вантажів, в майстернях, цехах, на будівництві. Отже, куплена переносна лебідка не лежатиме у вас “мертвим вантажем”, а може стати універсальним помічником у багатьох справах, такою собі “палочкою-виручалочкою”. Коротко підсумувавши, можна скласти наступний баланс недоліків і переваг переносних електричних лебідок:


Переваги електричних переносних лебідок:

 

  • мобільність, мала вага і розміри;
  • легкість у користуванні, оскільки перед використанням не потрібна ніяка спеціальна підготовка пристрою чи вантажу;
  • універсальність - можливість використання як рушія для підйому та перетягування вантажів.

 

Недоліки електричних переносних лебідок:


 

  • необхідність перетягувати лебідку вручну при використанні;
  • обмежена потужність через малу вагу й розміри.


Висновок:


 

Переносна електрична лебідка стане надійним помічником для власників легкових авто, котрі не тяжіють до офроуду, але люблять виїжджати на природу, відриваючись від зручних асфальтованих трас. Також вона може стати в пригоді всім, хто потребує мобільного засобу для підйому та перетягування вантажів.


Переносні електричні лебідки: перейти до розділу >>>


Якщо після прочитання статті у вас залишилися питання, звертайтеся до наших фахівців, які з радістю допоможуть підібрати потрібну вам лебідку з оптимальними параметрами. Пишіть нам e-mail [email protected] або телефонуйте за тел.: (067) 332-08-77, (050) 388-87-12.