Фанера являє собою листовий будівельний матеріал. Вона виготовляється методом пресування і склеювання декількох тонких шарів деревини (в будівництві використовується шпон, а для транспортних засобів застосовується бакелітова фанера). У вантажоперевезеннях на території Європи переважає саме бакелітова ламінована фанера (її одержують методом пластифікації шпону).
На наших теренах вона є досить рідкісним явищем, проте досить швидко починає витісняти свого основного конкурента – звичайну фанеру з шпони. Це відбувається в основному з тієї причини, що бакелітові вироби мають набагато кращими експлуатаційними характеристиками:
Дуже висока міцність. Випробування цього матеріалу на міцність показують, що бакелітова вологостійка ламінована фанера міцності практично дорівнює низьколегованої сталі.
Тривалі терміни служби (від 10 до 20 років, в залежності від умов експлуатації).
Відмінно переносить високу вологість, дощ, сніг і т. п. погодні умови, так як не вбирає вологу. Ламіноване покриття тільки посилює цю властивість.
Вогнетривкість. Матеріал практично неможливо підпалити, хіба що за допомогою газового пальника. Температура горіння – 350 градусів Цельсія, причому фанера тільки обвуглюється, але не загоряється.
Висока стійкість до перепадів температур.
Відмінно справляється з експлуатацією в умовах агресивного зовнішнього середовища (слабкі кислоти, бензин, гас, луг і т. п. речовини здатні завдати шкоди бакелітовій водостійкої ламінованої фанери.
Естетичний зовнішній вигляд також є сильною стороною бакелітової фанери, хоча це і не вирішальний показник в сфері вантажоперевезень.
Де застосовується вологостійка ламінована фанера
Всі ці якості забезпечують бакелітової фанери широкий спектр застосування. Зокрема:
Суднобудування.
Автомобілебудування (облаштування підлогових покриттів в автобусах або машинах).
Конструювання літаків.
Меблеве виробництво.
Транспортні вантажоперевезення.
Покрівельні роботи у будівництві.
Це лише основні сфери застосування бакелізованої фанери. Насправді, способів застосування існує набагато більше, і щоб висвітлити все, потрібно писати окрему статтю.
Види вологостійкої фанери
Даний матеріал в основному представлений чотирма різними марками:
ФК (звичайна вологостійка фанера).
ФСФ (підвищена вологостійкість).
ФОФ (ламінована фанера з дуже високими показниками вологостійкості).
ФБС (бакелітова фанера з спирторастворимой смолою).
Останній варіант є найбільш надійним і довговічним. Саме такий різновид вологостійкої фанери пропонує компанія «PRAGMATEC». Наш досвід показує, що даний тип фанери краще всього показує себе у всіх представлених галузях, включаючи вантажні перевезення.
Наш продукт відноситься до категорії 1 сорту. Під цим мається на увазі, що допускається лише мінімальна довжина тріщин або яких-небудь несуттєвих дефектів (до 20 см). У нас представлені різні листи ламінованої фанери в плані форматного співвідношення, починаючи з 2500х1250 і закінчуючи 3050х1525. Товщина листів також буває різною.
Після того, як ви виберете оптимальний для себе варіант, залишається лише оформити заявку. Це можна зробити через корзину або в телефонному режимі.