Транспортування автомобілями вимагає не лише виконання правил дорожнього руху, а й обережного поводження з вантажем. Особливо, якщо в якості перевезеного товару виступає легкозаймиста або вибухонебезпечна речовина. Тому на випадок виникнення пожежі кожна вантажівка всім необхідним обладнанням, включаючи вогнегасник, що за розміром і наповненням відповідає характеру вантажу, а також його об'єму. При цьому засоби пожежогасіння повинні міститися в особливих захищених умовах.
Навіщо потрібен пенал для вогнегасника
Своєчасне запобігання пожежі – ідеальний варіант, що забезпечує стовідсоткову безпеку вантажу, учасників дорожнього руху і всіх оточуючих, що знаходяться в безпосередній близькості від джерела небезпеки. Але якщо спалах вже відбувся або ось-ось може статися, то єдиний спосіб уникнути катастрофи – скористатися штатним пристроєм для гасіння пожеж. І тут уже ефективність його застосування залежить не лише від швидкості реакції водія, але і від деяких інших факторів, що включають:
працездатність приладу пожежогасіння;
місце його розташування;
умови зберігання.
Відповідно до угоди держав Європи про вимоги, що пред'являються при міжнародних транспортних операціях з перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ), засоби пожежогасіння повинні відповідати нормам, які мінімізують ризик нанесення непоправного збитку. До переліку обов'язкового оснащення спеціалізованих вантажних автомашин входить скрині під вогнегасник.
Чому це так? Справа в тому, що підтримка апарату в працездатному стані безпосередньо залежить від того, в яких умовах він зберігається. Будь-яка вантажівка піддається підвищеним механічним навантаженням, на дорозі може відбутися зіткнення. І від того, наскільки добре пристрій захищений від ударів, попадання бруду, води і будь-яких інших речовин на поверхню і в елементи конструкції, залежить результат його використання.
Спеціальний пенал під вогнегасник може з успіхом вирішити цю задачу. Зовсім недавно ці вироби робилися з металу, але з розвитком технологій і появою нових матеріалів виробники стали застосовувати особливий пластик. Тепер виробники воліють використовувати поліпропілен, якому можна надати оптимальну форму методом лиття під тиском, забезпечивши при цьому доступну вартість і оптимальне співвідношення ціна/якість. Є у цього матеріалу та інші позитивні якості:
він не горить;
не запалюється;
має високу міцність;
пружний, не б'ється при ударах.
Крім сказаного вище, виконана з поліпропілену скриня для вогнегасника автомобільна, прекрасно витримує великі перепади температур, не змінюючи при цьому геометричної форми. Агресивні рідини, які можуть потрапити на його поверхню, також не роблять руйнівного або будь-якого іншого впливу. Вона не потребує додаткового фарбування – в матеріал барвник подається заздалегідь, при формуванні корпусу. Це дозволяє виробу довгий час зберігати акуратний зовнішній вигляд, так як на ньому не помітні навіть глибокі подряпини.
Для додання належної жорсткості пластикова скриня для вогнегасника додатково посилена ребрами. Всі моделі добре герметизуються – для цього вони оснащуються еластичними прокладками-ущільнювачами, найчастіше з м'якої гуми. Кришка пенала, як правило, фіксується на два замки, які також зазвичай виготовлені з пружного поліпропілену. Відповідно до вимог кришка має спеціальне прозоре вікно, через яке можна контролювати наявність вогнегасника.

Основні різновиди
Вироби мають досить стандартну форму і габарити. Це обумовлено стандартизацією засобів пожежогасіння та вимогами, які до них пред'являються. На вантажних автомобілях, що перевозять небезпечні вантажі, практично завжди встановлюються порошкові вогнегасники. Так, на бензовозі, вантажопідйомність якого перевищує 7,5 тонн, запас порошку становить 12 кг. Тому, якщо машина оснащується двома пристроями гасіння пожежі з 6 кг сухого порошку в кожному, то знадобиться купити пенали для вогнегасника в кількості двох штук. Є три типи скринь, які розрізняються за запасом порошкової маси:
для пристроїв з запасом 6 кг;
для 9-кілограмових;
для моделей, що мають запас 12 кг.
Зазвичай, одна скриня призначена тільки для одного об'єкта, але є моделі, в яких розміщуються два вогнегасники.
Популярні бренди
Кількість пропозицій на ринку України змушує потрудитися при пошуку ідеального кандидата. Нарівні з відомими виробниками є безліч виробів невідомих виробників або компаній, які почали виводити свою продукцію у світ. Деякі з них надають вкрай привабливі умови, призначаючи, наприклад, свого товару мінімальну вартість. Проте, такий відповідальний аксесуар, як скриня для вогнегасника на бензовоз не повинен мати невизначені, непідтверджені практикою характеристики, через які він в самий невідповідний момент може підвести. Набагато безпечніше зберігати кошти пожежогасіння в пеналі від перевіреного бренду.
У каталозі компанії PRAGMATEC є широкий вибір виробів, випущених виробниками з хорошою багаторічної репутацією. Асортимент включає продукцію компаній:
DAKEN
AYMEKS
NEVPA

Кожна з цих торгових марок представлена різними моделями, спеціально розробленими під вогнегасники певних габаритів і мають відповідні розміри. Зразки оснащені міцними зажимами, надійно закріплюють корпус пристрою гасіння пожежі. Для підвищення ефективності фіксації в деяких моделях передбачені пружини, розташовані на кришці, яка закривається.
Найчастіше пенал кріпиться в автомобілі вертикально. Але на машині не завжди є можливість розмістити його в певному положенні. Виробники пропонують зразки, які можна орієнтувати незвичайним способом – при цьому кришка з прозорим вікном розташовується так, щоб забезпечити максимально зручний і швидкий доступ до засобу пожежогасіння.